Image

Будівельна компанія ТОВ Планета РС,має власне потужне виробництво, великий штат професійних фахівців, та виконує широкий спектр будівельних робіт

Україна | м. Херсон | вул. Нафтовиків 131
+380(50)366-50-01

mail@planetars.com.ua

© 1998-2023 ТОВ | Планета РС & будівельна компанія
Що потрібно знати про вологу в бетоні (частина 2)

Що потрібно знати про вологу в бетоні (частина 2)

Необхідно вимірювати вологість бетону.

Зрештою, кількість вологи в плиті має бути остаточним орієнтиром для ухвалення рішення про те, коли можна буде зробити наступний крок у процесі будівництва. Це потребує точного виміру вологості бетону.

Які є варіанти?

В даний час у галузі існує два основні стандарти – тестування на хлорид кальцію (CaCl) та тестування на відносну вологість. Також відомі, але менш поширені метод ковпака, метод пластикового листа та вимірювачі вологості бетону. В чому різниця?

Випробування CaCl (також іноді зване показником виділення парів вологи) є методом випробування, в якому використовується безводний осушуючий матеріал на поверхні бетонної плити, а потім закривається кришкою, призначеною для запобігання впливу умов навколишнього середовища на результати випробувань.

Теорія полягає в тому, що кількість вологи, поглиненої вологопоглиначем, відображатиме кількість вологи, що випаровується з поверхні плити, та умови вологості плити в цілому.

Проблема з будь-яким поверхневим тестом, таким як тестування CaCl, метод ковпака або метод пластикового листа, полягає в тому, що їх можна вважати надійними лише для бетону.

Розуміючи, як вологість має тенденцію мати градієнтну концентрацію у бетоні, стає очевидним, що поверхневий метод випробувань не може бути точним індикатором внутрішніх умов, цей метод виявився настільки проблематичним, що його заборонили для застосування у легкому бетоні.

При тестуванні відносної вологості використовуються зонди або датчики на місці, поміщені в отвори, просвердлені в самій плиті, для вимірювання вмісту вологи на глибині, яка, як доведено, дає найкращий індикатор рівня вологості, який був би у плити, якби поверхня була герметизована у цій точці.

Тестування відносної вологості: правильний інструмент для роботи.

Коли на карту поставлено ваш проект і репутацію, вам завжди потрібен правильний інструмент для роботи. Розуміючи реалії та проблеми тестування бетону на вологість, не потрібно багато часу, щоб зрозуміти, що тестування відносної вологості є найкращим вибором для моніторингу висихання бетону та управління будівельним проектом.

Тестування RH засноване на десятиліттях наукових випробувань та досвіду, щоб довести, що воно надає точну та корисну інформацію для професіоналів та спеціалістів у галузі торгівлі. Тестування відносної вологості забезпечує основу для спільного підходу до управління вологістю не тільки для фахівців із покриття для підлоги.

Надлишок вологи може бути проблемою.

Вода, така необхідна для зміцнення бетону під час його затвердіння, зовсім не потрібна для підлоги. Надмірна волога, що потрапила під герметик або інший готовий продукт для підлоги, може мати катастрофічні наслідки.

Коли надмірна пара піднімається на поверхню, це може призвести до утворення осмотичних пухирів на підлозі або герметиці. Хімічні речовини, які він містить, можуть розшаровувати підлогу або запобігати прилипанню герметика або клею. Коли пари забирають солі з цементу, вони можуть залишати на підлозі білувато-сіру речовину. Якщо дерев’яний настил покладено поверх бетонної плити, надлишок вологи може призвести до її розтріскування.

Надлишок вологи в бетоні може призвести до багатьох непривабливих чи небезпечних дефектів підлоги. Ваш найкращий захист – знати відносну вологість усередині бетонної плити, щоб не герметизувати її до того, як плита добре висохне. Найкращий спосіб дізнатися про відносну вологість плити – це провести випробування відносної вологості на місці на потрібній глибині в бетонній плиті.

Затвердіння та сушіння бетону для міцної підлоги потребує часу. Але ж не хочеться гадати, коли зайва волога пішла з плити. Є доступний, точний і простий у використанні тест на вологість бетону, який застосовується відразу на будмайданчику.

Як відомо кожному генеральному підряднику: час – гроші! Керуйте правильно часом кожного будівельного проекту з точними та дієвими результатами випробувань.