Image

Будівельна компанія ТОВ Планета РС,має власне потужне виробництво, великий штат професійних фахівців, та виконує широкий спектр будівельних робіт

Україна | м. Херсон | вул. Нафтовиків 131
+380(50)366-50-01

mail@planetars.com.ua

© 1998-2023 ТОВ | Планета РС & будівельна компанія
Що потрібно знати про вологу в бетоні

Що потрібно знати про вологу в бетоні

  1. Волога у бетоні має значення.
  2. Волога переміщується.
  3. Бетон не любить поспіху, він має добре висохнути.
  4. Вологість бетону необхідно вимірювати.
  5. Перевірка відносної вологості: наявність інструменту для роботи.
  6. Надлишок вологи може бути проблемою.

Щоб контролювати роботу та бюджет, ви повинні знати всі аспекти будівельного проекту. Ніде це не є важливішим, ніж в області випробувань бетону на вологість. Бетон є основою для ключових систем у більшості сучасних будівельних проектів, тому розуміння необхідності точних випробувань на вологість може стати основою для запобігання проблемам у майбутньому.

Волога в бетоні

Волога в бетоні має значення.

Сказати, що волога є частиною бетону, може бути очевидним, але, враховуючи збитки, які щороку завдає проникнення вологи або проблеми, пов’язані з вологістю, у будівельній галузі, варто повторити ще раз: у бетоні є волога.

Для бетону вода є ключовим інгредієнтом у процесі гідратації, який схоплює та твердне цементну частину будь-якої бетонної суміші. Незважаючи на інновації, що швидко змінюються в області добавок і бетону, вода як і раніше входить до складу кожного замісу.

Чому це так важливо? Тому що, якщо цій первинній воді не дати час покинути бетонну плиту, тобто випаруватися, вона викличе пошкодження, які в свою чергу пошкодять усю систему і призведуть до небезпеки для здоров’я через зростання цвілі та грибка. Вологість не можна ігнорувати у будь-якому будівельному проекті.

Рух вологи в бетоні.

З вихідної суміші бетон гідратується (або твердне), а потім повинен звільнити зайву вологу в процесі сушіння. Під час цього процесу великий відсоток надлишкової вологи в плиті має досягти поверхні та випаруватися.

Волога всередині бетонної плити рухається по шляхам, які формуються в міру того, як вона з’єднується з вихідними елементами суміші – цементом, заповнювачем та будь-якими іншими добавками.

У міру випаровування більша кількість вологи рухається вгору цими шляхами в циклі і створює ефект градієнта всередині плити. Поки бетон не загерметизований, цей цикл зазвичай означає, що рівень вологості вищий у глибині плити. Це важливо розуміти під час вибору методу випробування бетону на вологість.

Також важливо розуміти, що цей процес може повернутися назад, якщо навколишні умови навколо плити мають вищий рівень вологості, ніж у самій плиті. Ці шляхи йдуть у двох напрямках, так що негерметезований бетон також буде поглинати вологу, чи то через контакт з прямим джерелом води (наприклад, ґрунтові води або сантехніка) або через вологість навколишнього середовища.

Після того, як бетон загерметизований, волога продовжує рухатися всередині плити, доки не досягне стану рівноваги.

Не прискорюйте час висихання бетону.

Застосовувати емпіричне правило для висихання бетону – це добре і правильно (зазвичай це один місяць часу висихання на кожні 2,5 см. товщини плити), але реальність бетону така, що в гру входить занадто багато факторів, щоб припускати, коли настане повне висихання.

Існує низка продуктів або процесів, призначених для прискорення часу висихання бетону. Самовисушуючі продукти у вихідній суміші, осушення, зміна умов навколишнього середовища, нижчий вміст води у вихідній суміші – все це призначене для прискорення процесу сушіння за рахунок зменшення кількості вологи, необхідної для отримання міцної та швидковисихаючої бетонної плити. Однак, якщо їх неправильно застосувати, вони можуть викликати більше проблем, ніж виправити. Механічні процеси можуть перешкоджати часу висихання. Поспішна або непродумана робота з затирання, нанесення складу для затвердіння поверхні або будь-якого іншого процесу або матеріалу, що зводять до мінімуму можливість виходу вологи. Час, необхідний для виходу вологи з плити, значно сповільниться. Навколишні умови також дуже впливають на час висихання бетону, тому будь-яка зміна відносної вологості, руху повітря, температури (щодо відносної вологості навколишнього середовища) в кінцевому підсумку вплинуть на остаточний графік висихання.