Image

Будівельна компанія ТОВ Планета РС,має власне потужне виробництво, великий штат професійних фахівців, та виконує широкий спектр будівельних робіт

Україна | м. Херсон | вул. Нафтовиків 131
+380(50)366-50-01

mail@planetars.com.ua

© 1998-2023 ТОВ | Планета РС & будівельна компанія
До чого може привести укладання бетону у літню спеку?

До чого може привести укладання бетону у літню спеку?

Чи буде бетон тріскатися при нагріванні?

Тепло значно впливає на всі етапи бетонування, будь то виробництво або укладання. Підвищення температури може призвести до збільшення швидкості гідратації і руху вологи зсередини на поверхню бетону. Це впливає на довговічність і міцність вашої бетонної конструкції.

У Херсоні та Херсонській області в жаркий сезон середня денна температура може перевищувати 30 С °! Ця спекотна погода, а також вологість і вітер можуть значно вплинути на міцність і структуру бетону і викликати термічне розтріскування.

Загальновідома проблема, з якою стикаються проектувальники і будівельні бригади, – це розтріскування бетону через тепловий впливу. Підвищення температури в бетоні неминуче. Проте, його все ще можна контролювати або до деякої міри мінімізувати. Бетонні конструкції, що піддаються впливу прямих сонячних променів, схильні до значної зміни температури.

укладка бетона при жаре

Бетон має властивість поглинати тепло і відводити його вночі. Підвищення температури зазвичай залежить від умов навколишнього середовища в тому місці, де ви живете. Сильне нагрівання або охолодження може відповідно розширити або звузити бетон. При нагріванні в бетоні виникає потенційна і стискає напруга, що призводить до термічного розтріскування конструкції.

Термічне розтріскування може також статися, якщо температури різних частин в межах однієї бетонної плити перевищують певну межу. Ці відмінності часто виникають, коли внутрішня температура плити повільно підвищується або знижується.

Ця зміна температури може призвести до розтягуючій напрузі, перевищення якого може привести до термічних тріщин. Хоча термічне розтріскування часто відбувається при початковому етапі тверднення і набуття міцності бетону, існують аналогічні явища розтріскування бетону, пов’язані з температурою, які можуть статися і в подальшому.

Через коливання температури зміна обсягу бетону може викликати пошкодження бетонної поверхні навіть на більш пізній стадії набору міцності бетону. Вплив погоди на вашу бетонну поверхню різко знизиться, якщо бетон буде правильно залитий.

Бетон має тенденцію до швидкого висихання, що, якщо його погіршити через погодні умови, може привести до утворення кірки при висиханні поверхні. Якщо це бетонне покриття, утворення кірки може привести до нерівній структурі поверхні.

Як вирішити цю проблему?
Термічне розтріскування не тільки погано виглядає, але і може бути небезпечним для вашої конструкції. Вам потрібно розпізнати, коли це може статися, а потім заздалегідь вжити заходів, щоб мінімізувати ймовірність того, що це станеться.

Технічні характеристики повинні включати максимальну температуру, яка використовується для визначення часового інтервалу, що ідеально підходить для прийняття превентивних заходів, і максимальний перепад температур, який можна використовувати для визначення того, коли може відбутися розтріскування.

Щоб запобігти термічне розтріскування бетону, ви повинні знати, коли перепад температур починає перевищувати вказану межу. Цього можна домогтися, використовуючи датчики температури для вимірювання різних ділянок бетонної плити.

Якщо ви помітили, що певну ділянку має більш високу температуру, ви можете зробити різні дії, щоб контролювати ситуацію. Затінення цій галузі може допомогти вам зменшити тепловий вплив сонця.

Вплив більш високої температури під час затвердіння призводить до більш високою початковою міцності і отверждению при середній температурі, але зазвичай міцність різко падає через кілька днів. Щоб вирішити цю проблему, почніть з оптимізації вашої бетонної суміші.

Вимірювання температури бетонної плити не тільки корисно для запобігання термічного розтріскування, але також може використовуватися для інших цілей. Багато професіоналів вимірюють температуру для розрахунку міцності на стиск вашої конструкції.

Висновок
Багато побічні ефекти можуть проявитися на першому етапі затвердіння бетону через спекотні погодні умови. Надмірне розтріскування або недостатня міцність можуть бути не так очевидні протягом майже року після завершення роботи. Професіонали часто можуть зрозуміти, як екстремальні погодні умови можуть вплинути на роботу. Показання гідрометцентру а також час і період укладання бетону, мають основоположну роль при плануванні бетонних робіт на відкритому повітрі.