Монолітний бетон
Будівництво з монолітного бетону.
Монолітне будівництво в нашій країні вже більше 20 років набирає популярність в сфері промислового цивільного будівництва. І тому є ряд причин, давайте їх перерахуємо:
- створення просторих проектів з високими прольотами і поверхами;
- побудова криволінійних форм різної складності;
- застосування архітектурних ідей і рішень;
- відсутність швів;
- мінімальний коефіцієнт порогу «холоду»;
- надійна герметизація;
- стіни і перекриття виходять меншої товщини;
- зниження навантаження на фундамент;
- проектування будівель різної поверховості.
Для того щоб отримати максимально топові показники якості і характеристик монолітного бетону, необхідно дотримуватися всі технологічні норми заливки і затвердіння бетону за часом. Тому при будівництві великих об’єктів перевагу при виборі підрядників віддаються тим компаніям, які володіють власною технологічною базою виробництва бетону а також з налагодженою своєї логістикою. Використання транспорту компанії виробника бетону, може призведе до збільшення витрат на транспортування, але матеріал того варто, так як виконаний згідно з нормами і вимогами забудовника. Доставка бетонного розчину в потрібному якості і обсязі є найважливішим фактором при монолітному будівництві.
Температурний режим при монолітному будівництві.
Етапність будівельних робіт по монолітному бетону залежить від погодних умов. У холодну пору року виникають складності з виготовлення монолітних конструкцій. При мінусових температурах вода в бетоні утворює лід, що призводить до руйнування будівлі. Матеріал втрачає свої головні технічні якості, водонепроникність, міцність, морозостійкість. Тому в зимовий період проводяться додаткові заходи зміцнення зимового бетонування. Це може бути додавання в бетонний розчин анти морозних і в’яжучих добавок або прогрівання бетонної суміші безпосередньо перед укладанням в опалубку.
Прогрівання бетонного розчину при низьких температурах.
Застосування методу електро прогріву. Обігрів бетону виконується за участю нагрівальних проводів, вони занурюються всередину суміші. В результаті відбувається усушка вологи, яка проявляє дефекти і брак в конструкціях з моноліту. Також можуть використовуватися гріють опалубки, які обладнані нагрівачами у вигляді гріючих сіток, стрічок, проводів. Роботи зі зведення монолітних будівель необхідно строго контролювати, також обов’язково дотримуйтесь технологічний режим.
Монолітний бетон підійде для спорудження стрічкового фундаменту, так як є найміцнішим і довговічним підставою. Нанесений шар розчину ущільнюватися за допомогою стикування або вібрації. Не забувайте про технічну перерву в будівельних роботах, він потрібен для отримання оптимальної міцності і затвердіння бетону.
Підлоги з полімерного бетону застосовні в громадських місцях, торгових центрах і виставкових залах. Вони високоміцні, невибагливі в експлуатації. Основні вимоги – дотримання норм заливки підлог, їх рівність і гладкість. Підлоги в будівлях промислового призначення повинні мати підвищену міцність, для цього в розчин додають пластифікатори, прискорювачі і гідрофобні компоненти, а співвідношення піску та цементу вирівнюється в залежності від призначення приміщення.