Image

Будівельна компанія ТОВ Планета РС,має власне потужне виробництво, великий штат професійних фахівців, та виконує широкий спектр будівельних робіт

Україна | м. Херсон | вул. Нафтовиків 131
+380(50)366-50-01

mail@planetars.com.ua

© 1998-2023 ТОВ | Планета РС & будівельна компанія
Бетон проти асфальту

Бетон проти асфальту

Спеціалізація компанії Планета РС – виробництво, продаж і доставка товарного бетону, ЗБВ, промислові підлоги, тротуарна плитка, але ми також маємо справу з такими замовленнями як будівництво дороги, паркувальних площ, терміналів. При будівництві дорого багато замовників стають перед вибором – асфальт або бетон? Обидва є неймовірно міцними і довговічними будівельними матеріалами, які можна використовувати для будівництва парковок, доріжок, проїздів і багато чого іншого. Хоча обидва виконують одні і ті ж функції, вони мають свої відмінності. Ось деякі з них:

Склад.
І асфальт, і бетон є композитними речовинами, виготовленими з різних інгредієнтів. Вони обидва підлозі тверді і висихають до твердого стану. У той час як бетон виготовляється з таких матеріалів, як вода, щебінь, пісок та цемент, асфальт виготовляється з бітуму, змішаного з піском, каменем або гравієм.

Довговічність дороги.
Асфальт досить міцний, щоб прослужити 30 або 40 років, якщо його укладання була проведена за спеціальною технологією. Однак бетон може прослужити до 50 років. Хоча обидва вони сильні і надійні, вибір може залежати від того, для чого ви його використовуєте. Для районів з інтенсивним рухом, таких як тротуари або автостоянки, бетон – трохи кращий вибір. Ви також можете розглянути, де ви його використовуєте. Якщо ви живете в північному регіоні, де в взимку можуть бути дуже низькі температури, ви можете вибрати асфальт. Асфальт не трісне так легко при низьких температурах, і, оскільки він чорний, він може швидше розтопити сніг і лід.

Ремонт дороги.
Коли справа доходить до ремонту, обидва матеріали можна розглядати як рівні за вартістю. Асфальт може зажадати більше обслуговування і ремонту, але в цілому вони будуть дешевше. Бетон, з іншого боку, може не вимагати такої великої кількості обслуговування або такої кількості ремонтів, але коли це відбувається, це зазвичай дорожче.

Естетика
У той час як асфальт буває тільки одного кольору, бетон може бути пофарбований в різні кольори і може бути штампованими в певні візерунки, щоб зробити його трохи більш елегантним.

Час укладання дорожнього покриття
Асфальтові під’їзні шляхи або автостоянки можуть бути прокладені за 1-2 дня і можуть бути запущені в експлуатацію через добу. Бетон, з іншого боку, може бути укладений за 2-4 дня і вимагає часу для затвердіння. Це означає, що ви не можете ходити або рухатися по бетону протягом 5-7 днів.

Вартість
Оскільки асфальтний бітум зроблений з нафти, ціна має тенденцію коливатися з ціною на нафту. Тим не менш, він має тенденцію бути більш економічним, ніж бетон, тому більшість людей використовують його для своїх проїздів і парковок. Перш ніж прийняти рішення, отримаєте оцінку по кожному матеріалу.