Image

Будівельна компанія ТОВ Планета РС,має власне потужне виробництво, великий штат професійних фахівців, та виконує широкий спектр будівельних робіт

Україна | м. Херсон | вул. Нафтовиків 131
+380(50)366-50-01

mail@planetars.com.ua

© 1998-2023 ТОВ | Планета РС & будівельна компанія
Чи проводить бетон електрику?

Чи проводить бетон електрику?

Всі ми знаємо, що бетон виготовляється шляхом поєднання піску, цементу, каменю, гравію і води в різних співвідношеннях. Хімічні компоненти цих матеріалів: кремній, кальцій, алюміній і сірка містять іони, які переміщаються по бетону і проводять електрику.

ЧОМУ БЕТОН МОЖЕ ПРОВОДИТИ ЕЛЕКТРИКУ?

В основному через вміст води.

Дійсно, сухий бетон насправді має високу стійкість до електрики. Іноді його вважають ізолятором, тому що сухий бетон має дуже мало вільних іонів, які можуть вільно переміщатися по бетону і проводити електричний заряд.

Вода або волога є хорошим провідником електрики через те, що іони можуть легко проходити через неї.

Сирий, вологий або мокрий бетон, а також хімічні компоненти: кремній, кальцій, алюміній і сірка – підвищують його здатність проводити електрику.

Чи проводить бетон електрику?

БЕТОН – «ХОРОШИЙ» ПРОВІДНИК ЕЛЕКТРИКИ?

Проста відповідь – НІ.

Бетон, особливо дуже сухий, що складається з портландцементу, заповнювачів, піску та каменю, має дуже високий електричний опір і часто вважається ізолятором.

Електрика тече за рахунок руху іонів в електролітах і електронів в металах і напівпровідниках. Сухий бетон чинить опір їх течії, але вологий бетон містить електроліт, який дозволяє току проходити через нього.

Цей електроліт складається з водорозчинних провідних хімічних сполук, які розчиняються в цементному порошку і присутні у воді при змішуванні під час заливки бетону або з води, яка вбирається в бетон під час дощу.

Коли бетон застигає і повністю висихає, електриці дуже важко проходити через нього.

ЩО ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ ДЛЯ ВИМІРЮВАННЯ ЕЛЕКТРОПРОВІДНОСТІ БЕТОНУ?

Бетон – це неоднорідна суміш різних матеріалів (цемент, пісок, камінь, вода) з переплетеною пористою структурою.

Вміст вологи в цій пористій структурі, якщо він високий, призведе до більш низького електричного опору, ніж у сухого бетону. Зазвичай електричну провідність важко виміряти, але вимір питомої електричного опору – більш точний спосіб визначити, чи є бетон проводять чи ні.

Питомий електричний опір в бетоні визначається по тому, наскільки він стійкий до електричного струму при впливі електрики.

Бетон дійсно володіє властивостями, які можуть пригнічувати електричний заряд.

Оскільки постійний струм може викликати сильні поляризаційні ефекти, методи вимірювання постійного струму не підходять для визначення питомого електричного опору.

Змінний струм (AC) використовується для вимірювання питомого електричного опору бетону.

Коли змінний струм проходить через бетон, іони в пористій структурі вирівнюються таким чином, що дозволяють току проходити в одному напрямку. Таким чином, він дозволяє виміряти питомий опір.

Два методи вимірювання питомого опору:

  1. Двоточковий одноосний метод
  2. Метод зонда Веннера

ЧИ МОЖНА ДОДАТИ В БЕТОН ВУГЛЕЦЕВІ ВОЛОКНА, ЩОБ ЗРОБИТИ ЙОГО БІЛЬШЕ ПРОВІДНИМ?

Так, додавання вуглецевого волокна в бетонну суміш робить бетонну плиту більш електропровідною.

Цей більш електропровідний бетон іноді називають «розумним бетоном», тому що він може допомогти інженерам-будівельникам виявити проблемні зони в бетонних конструкціях задовго до того, як буде помічено якесь руйнування або розтріскування.