Image

Будівельна компанія ТОВ Планета РС,має власне потужне виробництво, великий штат професійних фахівців, та виконує широкий спектр будівельних робіт

Україна | м. Херсон | вул. Нафтовиків 131
+380(50)366-50-01

mail@planetars.com.ua

© 1998-2023 ТОВ | Планета РС & будівельна компанія
Деформационный шов

Деформационный шов

Навіщо потрібен деформаційний шов у бетоні?

Укладання бетону – справа трудомістка. Крім процесів, пов’язаних з його змішуванням і доставкою на об’єкт, вам також потрібно почекати період основного набору міцності бетону.

Деформационные швы

Бетон, після затвердіння стає дуже твердим і міцним матеріалом, що в принципі від нього і вимагається в споруджуваному об’єкті. Однак, як і багато інших речовин, він може розширюватися і стискатися при зміні температури. І ось тут ця жорсткість може викликати проблеми, тому що чим більше бетонна плита, тим більша ймовірність того, що вона буде розширюватися і стискатися, і тоді в кінцевому підсумку з’являються тріщини. Що необхідно зробити в такому випадку, дати бетону простір для руху, і тут знадобляться деформаційні шви які виконують роль компенсаторів.

Деформационные швы

Деформаційні шви – це проміжки між частинами бетону, які прорізаються після заливки бетону і його затирання – в ідеалі це має бути в межах 12 годин. Потім простір заповнюється гнучким матеріалом, який дозволяє бетону рухатися. Ця здатність бетону трохи рухатися дозволяє уникнути розтріскування і зберегти бездоганну поверхню бетону і її цілісність.