Image

Будівельна компанія ТОВ Планета РС,має власне потужне виробництво, великий штат професійних фахівців, та виконує широкий спектр будівельних робіт

Україна | м. Херсон | вул. Нафтовиків 131
+380(50)366-50-01

mail@planetars.com.ua

© 1998-2023 ТОВ | Планета РС & будівельна компанія
Дорожнє покриття – бетон або асфальт, що краще?

Дорожнє покриття – бетон або асфальт, що краще?

Поверхні дорожніх покриттів, несучих транспортні навантаження, зазвичай герметизуються, щоб запобігти погіршенню впливу таких факторів навколишнього середовища, як дощ. Звичайними засобами наплавлення є асфальтовий (бітумний) бетон або цементний бетон. Саме з цих матеріалів, використовуваних на поверхні, з’являються терміни «бетонна» і «асфальтована» дорога.

Дорожні покриття з бетону – це майданчики і дороги, спроектовані і побудовані для підтримки автомобільного та іншого руху. Виробництво міцного бетону відбувається за рахунок незворотної хімічної реакції води і цементу, що утворюється продукт являє собою жорстку бетонну масу

Асфальт, з іншого боку, є бітумний бетон. При виробництві асфальтного покриття доріг, нагрітий бітум змішують з кам’яним заповнювачем, а суміш розміщують на дорозі, де він охолоджується і утворює непроникний поверхневий шар. Однак, на відміну від цементного бетону, бітум може розм’якшуватися при високих температурах і навантаженні, як це часто буває в наших широтах влітку. Саме ця еластична характеристика бітуму надає бітумно-бетонним покриттям істотний недолік в порівнянні з бетонними дорогами.

Досвід розвинених країн Європи, свідчить про те, що дороги, побудовані на бетонній поверхні, вимагають мінімального технічного обслуговування протягом усього терміну служби. Тому не варто вже брати до уваги те що склалися раніше думка, що бітумні дороги завжди є кращим варіантом, ігноруючи нові технології будівництва, тобто дороги з жорсткою бетонним покриттям, які спочатку дорожче у виробництві, але дешевше в довгостроковій перспективі через низькі витрат на технічне обслуговування більш ніж на 50 років служби.

Бетонні дороги отримують силу від хімічної реакції цементу і води, що зв’язують агрегат разом в жорсткій масі. Матеріалами для будівництва бетонної поверхні дороги є цемент, пісок, великий заповнювач, сталева арматура (в деяких випадках) і вода.

Таким чином, виробництво і конструкція жорсткого (бетонного) дорожнього покриття дуже схожі на проектування і будівництво наземної бетонної плити в загальній конструкції, наприклад, будівлі. Потрібен правильний бетонні розчин: вода і відповідні кількості заповнювача і арматури в належних співвідношеннях. Загальна арматура – це сітчастий тип, зазвичай відомий як армований каркас, для поглинання напруг напруги і стримування розтріскування.

Будівельна компанія Планета РС перебуваючи більше 15 років на ринку будівельних послуг, справила більше 20 000 кв.м. дорожніх покриттів з використанням різних бетонних сумішей власного виробництва.