Image

Будівельна компанія ТОВ Планета РС,має власне потужне виробництво, великий штат професійних фахівців, та виконує широкий спектр будівельних робіт

Україна | м. Херсон | вул. Нафтовиків 131
+380(50)366-50-01

mail@planetars.com.ua

© 1998-2023 ТОВ | Планета РС & будівельна компанія
Гідратація цементу

Гідратація цементу

Бетон всюди. Знайдіть хвилинку і згадайте місця, які ви відвідали за останні 24 години. Можемо сказати 100%, ви так чи інакше бачили бетон. Всі ці бетонні конструкції створені з суміші цементу і води з доданим заповнювачем. Важливо розрізняти цемент і бетон, оскільки вони не збігаються. Цемент використовується для виготовлення бетону!

(Цемент + вода) + заповнювач = бетон

Цемент виготовляється шляхом об’єднання суміші вапняку і глини в печі при 1450 ° С. Продукт являє собою суміш сполук, в сукупності званих клінкером. Цей клінкер тонко подрібнений у вигляді порошку. Сировиною, використовуваним для виробництва цементу, є сполуки, що містять деякі з найбільш поширених елементів землі, такі як кальцій, кремній, алюміній, кисень і залізо.

Гидратация цемента, купить бетон в херсоне

Вода є ключовим реагентом в гідратації цементу. Додавання води в цемент запускає процес гідратації. Вода і цемент спочатку утворюють цементну пасту, яка починає реагувати і укріплятись. Ця паста пов’язує частки заповнювача за допомогою хімічного процесу гідратації. При гідратації цементу хімічні зміни відбуваються повільно, в кінцевому підсумку створюючи нові кристалічні речовини.

цемент + вода = затверділа цементна паста

Властивості цієї затверділої цементної пасти, так званої сполучною речовиною, контролюють властивості бетону. Саме включення води (гідратації) в продукт призводить до того, що бетон застигає, стає жорстким і міцним. Після схоплювання бетон продовжує тверднути (схоплювання) і зміцнюватися протягом тривалого періоду часу, часто до декількох років.

Графік гідратації цементу

Гидратация цемента, купить бетон в херсоне

Міцність бетону залежить від співвідношення маси води і цементу і умов затвердіння. Відношення маси води до цементу дає показник міцності бетону. Це пов’язано зі збільшенням пористості (простору між частинками), яка створюється в процесі гідратації. Велика частина бетону проводиться з масовим відношенням води до цементу в діапазоні від 0,35 до 0,6.

Гидратация цемента, купить бетон в херсоне

Агрегат – це тверді частинки, які зв’язуються разом цементної пастою для створення синтетичної породи, відомої як бетон. Агрегати можуть бути дрібними, такими як пісок, або великими, такими як гравій. Відносні кількості кожного типу і розміри кожного типу заповнювача визначають фізичні властивості бетону.

пісок + цементна паста = будівельний розчин
будівельний розчин + гравій = бетон

Іноді інші матеріали включаються в партію бетону для створення певних характеристик. Ці добавки називаються домішками або добавками. Добавки використовуються для: зміни плинності (пластичності) цементної пасти; збільшити (прискорити) або зменшити (уповільнити) час затвердіння бетону; збільшити міцність (як на вигин, так і на стиск); або продовжити термін служби конструкції. Виготовлення бетону – дуже складний процес, що включає як хімічні, так і фізичні зміни. Це матеріал, який має велике значення в нашому житті.

Будівельна компанія ТОВ Планета РС виробляє якісний бетон марок від М150 до М400. Власна автобаза бетонних змішувачів дозволяє нам здійснювати оперативну доставку бетону по м Херсону та Херсонської області.

Звертайтеся до нас за адресою – м Херсон, вул. Нафтовиків 131 і чи телефонуйте
050 366 50 01