Image

Будівельна компанія ТОВ Планета РС,має власне потужне виробництво, великий штат професійних фахівців, та виконує широкий спектр будівельних робіт

Україна | м. Херсон | вул. Нафтовиків 131
+380(50)366-50-01

mail@planetars.com.ua

© 1998-2023 ТОВ | Планета РС & будівельна компанія
Схоплювання і твердіння бетону

Схоплювання і твердіння бетону

Всім відомий факт, що цемент при взаємодії з водою відбувається процес, завдяки якому цементний розчин набуває такі властивості, як міцність і твердість, простіше кажучи – перетворюється в камінь. Однак що саме і як відбувається цей процес мало хто знає – скільки твердне бетон, чому стає міцним, які саме реакції відбуваються і чи можемо ми ними керувати і контролювати. Розуміння всіх процесів, які відбуваються при гидротации цементу, дає можливість фахівцям проводити різні добавки і топінги в бетонний розчин або цемент. Такі добавки дозволяють регулювати процес і період затвердіння в необхідних діапазонах при різних температурних режимах наприклад.

Схватывание бетона, твердение бетона, миксер бетона Херсон

Будівельні компанії, які спеціалізуються на виробництві бетону і ЗБВ, застосовують дані добавки що дозволяє заощадити енергоресурси, скоротити терміни пропарювання ЗБВ, збільшити швидкість оборотності формоснасткі або опалубки, поліпшити характеристики бетону і ЗБВ виробів. На сьогоднішній день, перелік таких добавок і їх вплив на бетонний розчин досить великий, тому не будемо в даній статті акцентувати на них увагу.

Набір міцності бетону поділяють на дві основні стадії:

Схоплювання бетону – коротка стадія, яка відбувається в перші 24 години після укладання бетону. Часовий період даної стадії безпосередньо залежить від температурних умов оточуючого середовища. За класичну розрахункову температуру береться +20 градусів за Цельсієм, при таких умовах час початку схоплювання бетону відбувається через 2 години після замішування цементного розчину, а закінчення схоплювання приблизно через 3 години. Таким чином сам процес схоплювання триває всього лише одну годину. Однак при знижених температурах (близько 0 градусів) період схоплювання збільшується до 15-20 годин. При такій температурі само ж початок схоплювання цементного розчину настає лише через 6-10 годин після замішування бетону. Тепер ви розуміє чому будівельні роботи максимально намагаються виробляти при плюсовій температурі навколишнього середовища. Це не означає, що що взимку нічого не будується, просто при таких низьких температурах без добавок в цементну суміш і додаткових технологічних процесів не обійтися. При високій температурі, наприклад при пропарюванні ЗБВ виробів в спеціальних боксах період схоплювання бетону скорочується до 10-20 хвилин.

Схватывание бетона, твердение бетона, миксер бетона Херсон

Слід зазначити, що під час процесу схоплювання цементного розчину сам бетон залишається рухомим і його можна вирівнювати, ущільнювати і виробляти на нього будь-які дії. Все це відбувається завдяки механізму тиксотропия – поки ви “заважаєте” бетон, який ще не схопився, стадія твердіння не настає і сам період схоплювання розтягується. Ось чому доставка бетону здійснюється автобетонасосамі (міксера), в яких цементний розчин знаходиться в постійному русі, тим самим зберігаються його технологічні властивості до пункту призначення.

Бували випадки коли по форсмажорних обставин міксера з бетоном вже приїхавши на об’єкт, стояли і “крутили” бетон по 12 годин до моменту розвантаження. Цементний розчин в такому разі не твердне, однак слід зазначити при такому тривалому “розтягуванні” періоду схоплювання, в бетонному розчині приходять незворотні процеси, які істотно знижують його якість. Фахівці називають таку ситуація – “бетон зварився”, і часто такі ситуації можливі в жаркий літній період. Серед таких форс мажорів можна виділити обвалення опалубки, при неякісної її складанні, виникає паніка, і в даному випадку потрібно оперативно вирішити чи має сенс чекати розвантаження на даному об’єкті або перекинути цементний розчин на інший об’єкт, тим самим врятувати його. Фахівці компанії ТОВ “Планета РС”, з більш ніж 10-річним стажем, професійно і якісно роблять і доставляють бетон по м Херсону та Херсонської області.

Схватывание бетона, твердение бетона, миксер бетона Херсон

Твердіння бетону – цей процес настає безпосередньо відразу після закінчення тужавлення цементного розчину. Після того як бетонний розчин вивантажили, поклали і розрівняли в опалубці (або в формоснастке ЗБВ), і завершився процес схоплювання бетону, настає процес його твердіння. Само по собі твердіння бетону і набору його міцності триває не місяць і не два, а роки. Регламентований термін в 28 днів необхідний для того, щоб гарантувати заявлену марку бетону на той чи інший період. У перші дні і тижні процес твердіння цементного розчину відбувається найбільш динамічно, потім цей процес сповільнюється і подовжується. І тут вже необхідно більш детально розглянути безпосередньо процес гідратації цементу, з яким ви можете ознайомитися в наступній статті.

Будівельна компанія ТОВ Планета РС виробляє якісний бетон марок від М150 до М400. Власна автобаза бетонних змішувачів дозволяє нам здійснювати оперативну доставку бетону по м Херсону та Херсонської області. Звертайтеся до нас за адресою – м Херсон, вул. Нафтовиків 131 і чи телефонуйте
050 366 50 01