Image

Будівельна компанія ТОВ Планета РС,має власне потужне виробництво, великий штат професійних фахівців, та виконує широкий спектр будівельних робіт

Україна | м. Херсон | вул. Нафтовиків 131
+380(50)366-50-01

mail@planetars.com.ua

© 1998-2023 ТОВ | Планета РС & будівельна компанія
Вогнестійкість бетону

Вогнестійкість бетону

Як зробити бетон вогнестійким?


Серед всіх будівельних матеріалів, доступних сьогодні, існує певна ієрархія. Мармур вважається елітним, алюміній і скло – сучасними варіантами, а дерево і граніт також досить популярні. Однак існує також тенденція до використання бетону, оскільки він міцний і неймовірно стійкий до спалаху.

Прагнути до вогнестійкості бетону допомагає точний склад суміші. Вогнетривкий бетон має кілька застосувань в житлових і промислових приміщеннях. У промислових масштабах він проводиться з портландцементу і відсівання гірських порід. Однак ви також можете зробити вогнестійкий бетон, використовуючи всього кілька матеріалів, доступних в будь-якому магазині товарів для дому. Це втомлює, крок за кроком процес, щоб створити свій власний вогнетривкий бетон. Але з іншого боку, ви також можете використовувати ретельно підготовлений готовий бетон професійного рівня, який служить тієї ж мети.

Вогнестійкі характеристики бетону
Вогнестійкість пояснюється здатністю матеріалу зберігати свої властивості і характеристик під тривалим впливом високих температур. При таких високих температурах деякі матеріали втрачають свою міцність, виникають жорсткість і розтріскування. Однак бетон – це захисний матеріал.

Різні складові компоненти, що використовуються для приготування бетону, в тому числі глина, вапняк, гіпс і заповнювач, роблять матеріал непроникним для тепла і вогню. Сам по собі склад робить бетон негорючим, але при цьому хімічно інертним, тому додаткова протипожежний захист не потрібно.

Низька швидкість теплопередачі дозволяє бетону витримувати екстремальне тиск вогню, не виділяючи токсичних газів, диму або розплавлених частинок. Крім того, бетон також добре переносить такі агресивні фактори, як повені, торнадо та урагани. Матеріал більш енергоефективний в порівнянні з деревом, а також забезпечує звукоізоляцію. Що стосується вогнестійкості, бетон зберігає структурну цілісність. Матеріал сам по собі не горить. Це зводить до мінімуму ризик загоряння і вимагає мінімального обслуговування для захисту від пошкоджень при пожежі.

Фактори, що впливають на вогнестійкість бетону
Точний склад – ось що впливає на стійкість бетону.
Заповнювач, який використовується в бетоні, підрозділяється на три основні категорії: карбонатний, кремнієвий і легкий.

Вапняк і вапнякова порода є карбонатні агрегати. Вони складаються з комбінації карбонату кальцію або магнію, яка виводить вуглекислий газ під час пожежі, в той час як залишки оксиду кальцію залишаються. Граніт і піщаник утворюють крем’янисті агрегати, які зменшують його міцність майже вдвічі, тоді як глина або сланець утворюють легкі агрегати.

Саме карбонат і легкі наповнювачі зберігають ізоляційні властивості і пропускають тепло набагато повільніше, ніж бетон з нормальною вагою. Як правило, це ті, які забезпечують кращу вогнестійкість і міцність на стиск до 650 градусів за Цельсієм.

Вологість
Рівень вологості грає складну роль в поведінці бетону при пожежі. Наприклад, бетон, якому не дали повністю висохнути або який має значно низьке водо-цементне співвідношення, може руйнуватися набагато швидше.

Щільність
Бетон з меншою щільністю краще веде себе під час пожежі. Крім того, бетон правильної консистенції і висушені легкі наповнювачі краще, ніж бетон нормальної ваги.

Проникність
Більш проникний бетон має знижені характеристики, особливо якщо він частково сухий.

Як згадувалося раніше, бетон являє собою суміш двох основних компонентів – заповнювач і цементу. Саме вони надають бетону необхідну вогнестійкість. При змішуванні в потрібних кількостях вони стають хімічно бездіяльними і володіють зниженою теплопровідністю. Це забезпечує матеріалу необхідні вогнестійкі характеристики, забезпечуючи при цьому його міцність.

Зробити самому або замовити у виробника?
Процес виготовлення міцного і вогнетривкого бетону занадто складний, якщо ваш проект вимагає великих обсягів. Більш того, отримання потрібної сили і послідовності не завжди гарантовано. Отже, готова бетонна суміш приходить вам на допомогу! Він простий у використанні, забезпечує необхідну стабільність і ідеально підходить для невеликих / середніх / більших проектів.

Шукаєте кращого постачальника бетону в Херсоні та Херсонській області?
ТОВ Планета РС – ваші найближчі експерти в області бетону. Наші залізобетонні вироби відрізняються високою міцністю і чудовою якістю. Зателефонуйте нам!

050 366 50 01