Image

Будівельна компанія ТОВ Планета РС,має власне потужне виробництво, великий штат професійних фахівців, та виконує широкий спектр будівельних робіт

Україна | м. Херсон | вул. Нафтовиків 131
+380(50)366-50-01

mail@planetars.com.ua

© 1998-2023 ТОВ | Планета РС & будівельна компанія
Міцність бетону

Міцність бетону

Яка стандартна міцність бетону?

Люди століттями використовували бетон. Його перші рецептури сягають давньоєгипетської цивілізації. Але з розвитком нових добавок до бетону сьогодні ми можемо виробляти міцнішу і працездатну суміш. Фактично, зараз бетон є матеріалом, використовуваним в усьому світі, оскільки він міцний і дуже довговічний.

Але якщо говорити про міцність бетону, є різні способи отримати те ж саме. Бетон володіє різними якостями і різними характеристиками міцності, що робить його ідеальним рішенням в різних випадках використання.

У даній статті ми розглянемо важливість міцності бетону, різних типів міцності бетону і факторів, що впливають на міцність бетону. Тож почнемо:

Методи та обладнання для виробництва бетону постійно модернізуються. Методи тестування, поряд з інтерпретацією даних, також удосконалюються і ускладняються.

Але якість бетону багато в чому залежить від його міцності.

Саме міцність бетону лежить в основі прийняття або відмови від бетону при будівництві. Конкретні марки бетону призначені для різних конструкцій і виконання різних функцій.

Наприклад, у висотних будівлях колони першого поверху більш важливими з точки зору конструкції, ніж несучі стіни. Недолік необхідної міцності може привести до дорогого, небезпечного і складного ремонту або, в гіршому випадку, до колосальної поломки. Очевидно, що загальна міцність будь-якої конструкції має величезне значення, але ступінь залежить від її конструктивних елементів.

При оцінці пропонованої суміші також необхідно враховувати характеристики міцності, так як передбачувані пропорції залежать від передбачуваної міцності для остаточного поліпшення властивостей інгредієнтів.

Типи міцності бетону
У цьому розділі ми швидко розглянемо різні типи міцності бетону, які впливають на його якість, довговічність і вартість:

Міцність на стиск бетону
Міцність на стиск є широко прийнятої мірою для оцінки характеристик конкретної бетонної суміші. Облік цього аспекту бетону важливий, тому що це основна міра, яка визначає, наскільки добре бетон може витримувати навантаження, що впливають на його розмір. Він точно скаже вам, чи підходить конкретна суміш для задоволення вимог конкретного проекту.

Бетон відмінно витримує стискає навантаження. Тому він підходить для спорудження арок, колон, дамб, фундаментів і футеровок тунелів.

Міцність бетону на стиск підтверджують на спеціальних кубах зі свіжого бетону. Потім він випробовується на стиск в різних періодах свого затвердіння. Розмір і форма також можуть вплинути на зазначену міцність. Далі проводяться додаткові тести для отримання докладної інформації про компетенції в розвитку сили.

Зазвичай міцність на стиск бетону варіюється від 170 кгс / кв.см (що відповідає марки бетону М200) до 400 кг на квадратний см (М-500) і вище в житлових і комерційних будівлях. У деяких проектах також використовується міцність понад 800 кг на кв. см (М800).

 

Міцність бетону на розтяг
Міцність бетону на розтяг – це його здатність протистояти розтріскування або руйнування при розтягуванні. Хоча бетон рідко навантажується в конструкції під чистим тиском, визначення міцності на розтягнення необхідно для розуміння ступеня можливого пошкодження. Руйнування і розтріскування виникають, коли розтягують сили перевищують межу міцності.

У порівнянні з бетоном з надвисокими характеристиками, традиційний бетон має відносно високу міцність на стиск в порівнянні з міцністю на розрив, яка значно нижче. Це вказує на те, що будь-яка бетонна конструкція, яка може піддаватися розтягуючому напрузі, повинна бути спочатку посилено матеріалами з високою міцністю на розрив, такими як сталь. Знання про міцність бетону на розтяг стають все більш великими через його значення в управлінні потенційним растрескиванием.

Проте, перевірка міцності бетону на розтяг є досить складним завданням – насправді, польових випробувань для прямої оцінки не існує. Але непрямі методи, такі як поділ, вельми корисні.

Дослідження показують, що міцність традиційного бетону на розтяг варіюється від 20 до 50 кг на квадратний сантиметр, тобто від 2 до 5 МПа. Це означає, що в середньому напруга становить близько 10% міцності на стиск.

Міцність на вигин бетону
Міцність на вигин визначає здатність бетону витримувати вигин. Це непряма міра міцності на розрив.

Давайте розберемося з міцністю на вигин на цьому класичному прикладі – кілька конструкцій, включаючи тротуари, плити і балки, а також їх компоненти схильні до вигину. Говорячи про балці, вона може бути підвішена в центрі і підтримуватися на кінцях. Її нижні структури знаходяться в розтягуванні, а верхні – в стислому. Якщо ця балка побудована з бетону, в нижніх шарах виникне руйнування при розтягуванні, оскільки бетон має більш слабке натяг. Однак включення декількох сталевих стрижнів в нижню область витримає більше значне навантаження, оскільки арматурна сталь має високу міцність на розрив. Фактично, якщо арматурна сталь піддається попередньому напрузі в бетоні, балка все одно буде міцною.

Міцність бетону на вигин зазвичай визначається шляхом випробування простий балки, в якій зосереджена навантаження додається в кожній з трьох точок. Потім числа виражаються в модулі розриву (MR) в кілограмах на квадратний сантиметр.

Залежно від конкретної бетонної суміші міцність на вигин в ідеалі становить від 10% до 15% міцності на стиск.

Фактори, що впливають на міцність бетону
Коли нас запитують, що сприяє міцності бетону, відповідь – практично всі. Але загальні чинники включають:

  • Тип цементу
  • Кількість і якість або марка цементу
  • Чистота і класифікація заповнювач
  • Пропорції води
  • Наявність або відсутність домішок
  • Способи подачі і укладання
  • Температура
  • Змішування
  • Умови схоплювання і набору міцності бетону
  • Відмінності між поставками

Іноді в суміш потрапляють навіть сторонні речовини, що впливають на її міцність. Таким чином, усунення непридатних елементів і розгляд значущих – важливий крок для досягнення бажаної сили конструкції з бетону. Крім того, належний огляд гарантує, що ніяких відхилень, що впливають на міцність бетону, не виникає.

Хочете дізнатися більше про міцність бетону? Зателефонуйте нам!
Компанія ТОВ Планета РС спеціалізується на виробництві і доставці бетону. Наш досвід і спеціалізація роблять нас одним з провідних постачальників товарних бетонних сумішей в Херсоні та Херсонській області. Клієнти довіряють нашим продуктам і послугам. І ми розуміємо, що для успіху будь-якого проекту міцності бетону мають величезне значення.

Щоб дізнатися більше про різні аспекти бетону, зателефонуйте нам по телефону (050) 366-50-01.