Image

Будівельна компанія ТОВ Планета РС,має власне потужне виробництво, великий штат професійних фахівців, та виконує широкий спектр будівельних робіт

Україна | м. Херсон | вул. Нафтовиків 131
+380(50)366-50-01

mail@planetars.com.ua

© 1998-2023 ТОВ | Планета РС & будівельна компанія
Як запобігти розтріскування бетону?

Як запобігти розтріскування бетону?

Тріщини в бетоні – що і як робити?


На бетоні згодом можуть з’являтися тріщини, і ми це знаємо. Навіть при найкращому проектуванні, будівництві та обслуговуванні бетонні підлоги з часом втрачають свою міцність. Нереально очікувати, що підлога буде тріщин вічно.

У деяких випадках тріщини не можуть негативно вплинути на конструктивну цілісність статі або стійкості його конструкції. Але для власників нерухомості, звичайно ж є великою неприємністю тріщини на бетонних підлогах, проїздах, патіо або майданчиків.

Але є кілька практичних способів мінімізувати ризик розтріскування бетону. У даній статті ми їх розглянемо і опишемо.

бетонна плита тріскається – це нормально?
Помітивши тріщину в бетонній плиті, перше про що думає власник – Все пропало! Це дуже серйозна проблема, яку необхідно негайно усунути. Але у випадку з бетоном це не завжди так. Постійний знос неминучий, а це призводить до розтріскування і потускнению.

Однак бувають випадки, коли тріщини все таки можуть привести до серйозних проблем. Як правило, тріщини в бетоні, ширина яких перевищує 2-3 міліметра і проникає глибоко, вказують на більш серйозні пошкодження в бетоні.

Але перш ніж наймати професійні ремонтні послуги, необхідно розібратися в причинах появи тріщин у бетонній плиті.

Чому тріскається бетон?
Бетон, як будівельний матеріал, розрахований на міцність на стиск. Коли внутрішні розтягують напругу перевищує міцність бетону, з’являються тріщини.

Однак часто буває важко визначити справжню причину розтріскування конкретних бетонних поверхонь. Але ось кілька причин, які призводять до погіршення стану:


  • Надлишок води в бетонній суміші
  • Погане підставу
  • Передчасне висихання
  • Неправильна заливка
  • Відсутність деформаційних швів
  • Просочування води
  • Розширення
  • здиблену
  • Перевантаження
  • Тепловий вплив

Незалежно від причини, професіонали можуть допомогти власникам комерційної і житлової нерухомості в ремонті пошкоджених бетонних ділянок.

Як запобігти появі тріщин в бетоні?
Бетон – незмінний фаворит як домашніх майстрів, так і підрядників. Але тільки тоді, коли він правильно замішаний і залитий, він зберігає зовнішній вигляд і міцність. Одна помилка в процесі замісу або укладання бетону, і всього через кілька років може з’явиться тріщина. Так що не бійтеся, у нас є для вас прості і здійсненні рішення. Просто дотримуйтесь цих порад, і ви отримаєте відмінні результати.

Базова підготовка

Бетонна плита буде настільки хороша, наскільки хороша основа, на яку вона заливається. Якщо підстава не міцне і не щільне, воно, швидше за все, буде м’яким, рухливим і без підтримки. Це призведе до розтріскування. Рекомендація – почати з підготовки фундаменту, щоб бетон міг належним чином схопитися і не утворював пустот після осідання.

Правильне кількість води

Вода необхідна для бетонної суміші, але додавання занадто великої кількості погіршує консистенцію бетону. Завжди існує ідеальне співвідношення води і цементу, яке допомагає домогтися однорідності. Занадто багато води призводить до утворення усадочних тріщин у міру затвердіння бетону. Наприклад, якщо задіяні бетононасоси, а оператори недосвідчені, вони можуть додати додаткову воду через лінію, особливо якщо вона затримується надовго. До того ж, якщо будуть значні затримки і бетон почне схоплюватися, обов’язково з’являться тріщини.

Виключити пересихання

Одна з причин швидкого висихання бетонної основи є вплив сильних поривів вітру, особливо в процесі схоплювання бетону. Таким чином, ви повинні або блокувати ці вітри за допомогою бар’єрів, або використовувати аерозольні засоби проти випаровування, щоб підстава не висихало швидко. Це також запобіжить розтріскування бетонної поверхні в майбутньому.

Витримане затвердіння бетону

Хоча для застигання бетону потрібно більше 20 днів, перші кілька днів (не менше 7-10 днів) після заливки є найбільш важливими. Речовина, для бетону, тобто цемент, повинно утримувати вологу, щоб набратися міцності. Тому, якщо волога випаровується поступово, ймовірність появи тріщин або передчасного зносу знижується. Оббризкуйте його водою кожні кілька годин в день, і проект буде набагато довговічніше.

Армування

Бетон сам по собі досить твердий. Але ви можете ще більше посилити його міцність. Як? Шляхом додавання сталевої арматури перед заливкою готової бетонної суміші. Це нескладний, швидше за життєва важливий крок для збільшення міцності плити і зменшення тріщин.

Деформаційні шви

Це необхідно для того, щоб плита не піддавалася впливу руху грунту під нею або усадки. Таким чином, навмисно створюючи прорізи в бетоні, ви стримуєте поява нових.

Пам’ятайте: якщо на вашій бетонної поверхні утворюється тріщина, не все втрачено! Ви можете швидко і якісно відремонтувати тріщини.

Маючи більш ніж 15-річним досвідом роботи в галузі, ми займаємося доставкою бетону в Херсоні та Херсонській області.

050 366 50 01