Image

Будівельна компанія ТОВ Планета РС,має власне потужне виробництво, великий штат професійних фахівців, та виконує широкий спектр будівельних робіт

Україна | м. Херсон | вул. Нафтовиків 131
+380(50)366-50-01

mail@planetars.com.ua

© 1998-2023 ТОВ | Планета РС & будівельна компанія
Розколотий бетон: причини і способи усунення.

Розколотий бетон: причини і способи усунення.

Розколотий бетон: причини і способи усунення.
Немає нічого гіршого, ніж бачити, як ваша красиво оброблена бетонна поверхня тріскається. Сколений бетон – дуже поширене явище, яке має місце в будинках і промислових об’єктах. Сьогодні ми збираємося обговорити, що саме являє собою розколотий бетон, чому це відбувається, і кілька способів виправити цей неприємний нюанс!

Без зайвих слів, давайте прямо до справи!

Що таке сколювання в бетоні? Які його причини?

Будинки, великі будівлі, мости, автостоянки, промислові комплекси, всі ці конструкції вразливі для розтріскування бетону, оголюючи заповнювач під ним, залишаючи поверхню бетону нерівною і неоднорідною. Ремонт відшаровування бетону слід проводити відразу після його виявлення, оскільки залишення відшаровування бетону без уваги може поставити під загрозу цілісність і стійкість бетону, а також погіршити естетичну привабливість конструкції.

Основними причинами відшаровування бетону є:

Корозія закладних металів
Коли сталь або будь-який інший метал, присутній в бетоні, піддається корозії, утворюється іржа, яка займає більший обсяг, ніж метал. Це розширення призводить до виникнення напружень в бетоні, що в подальшому призводить до розтріскування і розшарування.

Теплове навантаження

Бетон може утворювати сильні температурні градієнти при впливі сонячного тепла, оскільки має низьку теплопровідність. Окремо варто відзначити, що бетон має високу питому теплоємність, яка може викликати стискаючи напруги у поверхні.

Карбонізація
Коли вода просочується в бетон, що викликає корозію арматурних стрижнів і різних інших елементів, присутніх в бетоні, на поверхні бетону утворюються тріщини і нерівності. Це природний процес, званий карбонізацією, в результаті якого бетон відшаровується.

Паровий тиск
Тепло викликає утворення водяної пари, що призводить до розширення бетону, а це в свою чергу, призводить до збільшення парового тиску. Ця міграція пари до поверхні бетону призводить до вологих зон.

Погана якість
Розтріскування бетону також часто спостерігається, коли інгредієнти, що використовуються для виготовлення бетонної поверхні, низької якості.
Погана суміш також є серйозною причиною розтріскування бетону. Коли в суміш додається занадто багато води, бетон значно слабшає, легко тріскається і відшаровується.

Як запобігти розтріскування бетону
Ось кілька швидких порад, які допоможуть запобігти розтріскування бетону:
* Ранній сухий розріз бетонної плити перекриття допомагає запобігти тріскання.
* На готову бетонну поверхню нанесіть якісний гідроізоляційний матеріал, щоб вода не просочувалася в бетон.
* Точна заливка бетону для забезпечення належного покриття і розміщення швів в потрібних місцях.
* Уникайте додавання надлишку води в бетонну суміш, так як це призведе до розтріскування бетону в остаточній конструкції.

Як відремонтувати сколений бетон
Коли пошкодження вже відбулося, вам потрібен спосіб виправити його, щоб він був як новий. Ось методи ремонту розколотого бетону:
Очистіть бетонну площадку з відколом.
Ділянка, яку необхідно відремонтувати, повинна бути очищена від будь-якого бруду, щоб видалити речовини, що руйнують адгезію.
Видалення пухкого бетону.
Почніть з видалення пухкого і потрісканого бетону з ділянки за допомогою молотка і зубила. Щоб ремонт пройшов успішно, рекомендується видалити бетон на глибину 3,8 см. Видаліть весь пил і сміття за допомогою пилососа. Нанесіть суміш ремонтного матеріалу
Залежно від розміру пошкодження, продукти, необхідні для ремонту, будуть відрізнятися. Якщо розтріскування бетону становить менше 1/3 товщини бетону, достатньо ремонту поверхні. Найкраще підійде епоксидна смола або портландцемент.
Якщо пошкодження перевищують 1/3 товщини бетону, може знадобитися відновлення на повну глибину.

Останні штрихи
Зішкребіть надлишки продукту. Ретельно затвердіть матеріал, щоб надати йому необхідну міцність. Як тільки матеріал затвердіє, нанесіть гідроізоляцію або фарбу, щоб уникнути розтріскування бетону в майбутньому.