Image

Будівельна компанія ТОВ Планета РС,має власне потужне виробництво, великий штат професійних фахівців, та виконує широкий спектр будівельних робіт

Україна | м. Херсон | вул. Нафтовиків 131
+380(50)366-50-01

mail@planetars.com.ua

© 1998-2023 ТОВ | Планета РС & будівельна компанія
ЦЕМЕНТ чи БЕТОН – у чому різниця?

ЦЕМЕНТ чи БЕТОН – у чому різниця?

ЦЕМЕНТ ПРОТИ БЕТОНУ: ВОНИ ОДНАКОВІ?

У чому різниця між цементом і бетоном?
Розуміння різниці між цементом і бетоном

ПО-ПЕРШЕ, ЩО ТАКЕ ЦЕМЕНТ?

Цемент – сухий порошок, який використовується як сполучна речовина, один з чотирьох основних інгредієнтів, що використовуються для виготовлення бетону.
При змішуванні цементу з водою утворюється паста, яка твердне і пов’язує або «склеює» все, з чим він змішаний.
Зрозуміло, що терміни “бетон і цемент” досить часто використовуються як синоніми, але це точно не одне і те ж!

Цемент – це суміш таких матеріалів, як вапняк, глина, сланець і залізна руда.

Після видобутку з землі, вони нагріваються до надзвичайно високих температур у обертовій печі. Піч виглядає як велика труба, що обертається.
Один кінець печі піднятий, сюди поміщається сировина. У міру обертання печі, матеріали повільно переміщаються до нижнього краю.
Струмінь полум’я на нижньому кінці нагріває всі матеріали до температур від 2700 до 3000 градусів за Фаренгейтом.
Коли матеріали піддаються впливу цих надзвичайно високих температур, вони утворюють невеликі кульки, які називають «клінкером».
Клінкер дуже тонко подрібнюють в порошок, званий портландцементом.
Після подрібнення в дрібний порошок цемент змішують з невеликою кількістю вапняку і гіпсу.
Ця суміш являє собою цемент, який транспортується на заводи з виробництва товарних бетонних сумішей і використовується для виготовлення бетону.

ЯК РОБИТЬСЯ ЦЕМЕНТ? ЯК ТВЕРДНЕ ЦЕМЕНТ?

Коли цемент змішується з водою, він утворює пасту.
Як тільки два матеріали змішуються разом, починається хімічна реакція.
У міру гідратації паста з часом твердне і набуває міцності, пов’язуючи все, з чим вона була змішана.
Крім води, найбільш споживаним будівельним матеріалом в світі є бетон. Це найбільш широко використовуваний будівельний матеріал на планеті!

Ми робимо БЕТОН, використовуючи чотири основні інгредієнти, один з яких-ЦЕМЕНТ, інші-пісок, заповнювачі і вода. З’єднайте всі чотири інгредієнти в правильних пропорціях, і ви отримаєте бетон.

Змішування води, цементу та піску разом дає досить міцну пасту. Потім наповнювачі змішуються з пастою, що робить суміш ще більш міцною.
Міцність визначається співвідношенням цементу, піску і каменю (гравій, щебінь) і кількістю води, що витрачається на все разом.
Основна суміш бетону поєднує в собі 1 частину цементу на 2 частини піску і 3 частини каменю (гравій, щебінь), потім змішують з водою, в залежності від того, яку необхідно отримати бетонну суміш. Суха, але працездатна суміш буде сильніше вологої текучої суміші.

ХАРАКТЕРИСТИКИ ХОРОШОГО БЕТОНУ

Бетон хорошої якості має кілька специфічних характеристик, які ви повинні розуміти:
1. Сильний – після повного затвердіння має високу міцність на стиск.
2. Довговічність – витримує температури замерзання і відтавання, а також дуже жарку погоду.
3. Працездатний – при розміщенні не дуже вологий і не дуже сухий. Його інгредієнти пропорційні і змішані належним чином, щоб він затвердів, поки виливається на місце.
4. Низька усадка – не потрібно використовувати занадто багато води для змішування і укладання бетону.
Загалом, використання найменшої кількості води, необхідної для змішування і укладання бетону, дозволяє отримати бетон більш високої якості. Це передбачає, що бетон правильно укладений, ущільнений, оброблений і затверділий.

ЩО ТАКЕ РЕЦЕПТ БЕТОННОЇ СУМІШІ?

Існують різні рецептури бетонної суміші для різних проектів. Всі вони можуть вважатися хорошими, якщо кінцевий результат виявиться таким, як задумано.

Рецепт бетонної суміші для автомобільного моста буде відрізнятися від дизайну суміші для підлоги в житловому гаражі. Обидва хороші, просто в них різні пропорції інгредієнтів (і, можливо, включені деякі інші добавки).
Пропорції змішування бетону можна регулювати в залежності від того, для чого ви використовуєте бетон.
Проста, але хороша конструкція бетонної суміші: 1 частина цементу на 2 частини піску і 3 частини каменю, змішані з мінімальною кількістю води, необхідною для отримання необхідної робочої суміші.

ЩО КРАЩЕ ВИКОРИСТОВУВАТИ БЕТОН АБО ЦЕМЕНТ

Бетон найкраще підходить для більшості будівельних проектів. Він використовується для будівництва фундаментів і підлог будинків, бетонних доріжок, патіо і терас біля басейнів.
Бетон також використовується для будівництва доріг, мостів і проїздів, а ще для виготовлення бетонних статуй, бетонних стільниць тощо. Цемент сам по собі не такий міцний, як бетон, і, швидше за все, він потріскається або зламається, якщо його просто змішали з водою і використовували для будівництва або ремонту чого-небудь.
Є деякі ремонтні матеріали для бетону, до складу яких входить цемент. Вони виглядають і відчуваються як цемент (порошкоподібний), але містять інші інгредієнти, які роблять їх міцними і довговічними.
Цемент можна використовувати для закладення невеликих ділянок пошкодженого бетону, для закладення будівельного розчину в цегляній стіні або в якості розчину для заповнення невеликих отворів. Але краще просто використовувати його для виготовлення бетону.

ЦЕМЕНТ МІЦНІШЕ БЕТОНУ?

Ні, цемент не міцніше бетону. Агрегат (камінь) і пісок роблять бетон міцним.
Цемент при змішуванні з водою утворює затверділу пасту, але сам по собі він не дуже міцний.
Іноді пісок змішують з цементом і водою, щоб вийшла більш міцна суміш розчину, але вона все одно не міцніше бетону.

ЩО РОБИТЬ БЕТОН ТАКИМ МІЦНИМ?

Це ретельно продумані порції кожного інгредієнта, які забезпечують різну міцність бетону.
У найпростішому вигляді бетон складається приблизно з 15% цементу, 70% піску і каменю і 15% води. Саме співвідношення цих інгредієнтів, коли вони всі змішані, робить бетон міцним.
Якість і міцність пасти визначається тим, скільки води з нею змішано. Це називається “водоцементним співвідношенням”.
Якщо ви хочете, щоб бетон був працездатним, і його можна було належним чином зміцнити і укласти, то він не повинен бути занадто рідким.