Image

Будівельна компанія ТОВ Планета РС,має власне потужне виробництво, великий штат професійних фахівців, та виконує широкий спектр будівельних робіт

Україна | м. Херсон | вул. Нафтовиків 131
+380(50)366-50-01

mail@planetars.com.ua

© 1998-2023 ТОВ | Планета РС & будівельна компанія
Зміцнюючі добавки в бетоні

Зміцнюючі добавки в бетоні

Зміцнюючи добавки в бетоні

Арматурний стрижень (арматурний стрижень) і дротяна сітка, а також волокно та інші добавки.

Міцність на стиск.

Бетон володіє винятковою міцністю на стиск, здатністю витримувати величезну кількість ваги. Міцність на стиск – це тиск, необхідний для розчавлювання бетону. Просте практичне правило, чим більше сума заповнювача в бетонній суміші, тим вище міцність на стиск.

Межа міцності.

У порівнянні з міцністю на стиск, міцність бетону на розрив значно менше. Міцність на розрив-це міра хімічної міцності зв’язку між цементом, заповнювачем і піском в бетонній суміші, величина сили, необхідна для розриву бетону.

Міцність бетону на розтяг – це міра того, наскільки добре бетон залишається склеєним під дією крутного моменту, вигину і скручування.
Саме через слабку міцності бетону на розтяг його необхідно армувати арматурним стрижнем (арматурою) або дротяною сіткою. Слабка міцність на розрив також є причиною того, що добавки в бетон, такі як фібра і поташ, використовуються в якості добавки до бетонних сумішей.
Таким чином, розуміння армуючих матеріалів так само важливо, як і розуміння співвідношень бетонних сумішей.

Зміцнюючі добавки в бетоні

Основи арматури

Арматура – найпоширеніший армуючий матеріал, що забезпечує максимальну міцність бетону. Потенціал армування арматури визначається розміром арматури, є тип арматури і крок арматури.

Розмір арматури
Міцність арматури не можна виміряти прямо пропорційно діаметру. У міру збільшення діаметра арматурного стрижня його армована сила збільшується експоненціально, а не лінійно. Таким чином, діаметр арматурного стрижня дуже мало вказує на міцність арматури.
Проте діаметр арматурного стрижня використовується для позначення різних стрижнів арматури.

Зміцнюючі добавки в бетоні

Типи арматури

Корозійна стійкість поступається тільки міцності арматурі. Кожен неосновний тип арматури був розроблений для запобігання корозії при збереженні міцності.

Існує шість основних типів арматури:
Європейська арматура-недорога Європейська арматура також найменш стійка до вигину, що означає, що це найслабший тип арматури. Але для більшості домашніх проектів цього більш ніж достатньо.

2) Арматура з вуглецевої сталі – найбільш поширений тип арматури, її ще називають «чорною арматурою». Вона використовується майже для всього, від невеликих проектів до мегамасштабних хмарочосів і мостів.
3) оцинкована арматура-в сорок разів більш стійка до корозії, ніж арматура з вуглецевої сталі, з нею важко працювати, тому що її вигин призводить до руйнування оцинкованого покриття. Оцинкована арматура підійде в таких проектах, як басейни.
4) Арматура з епоксидним покриттям. Ця арматура в 70-1 200 разів більш стійка до корозії, ніж чорна арматура, але вартість може бути виправдана тільки в самих екстремальних ситуаціях.
5) Арматура з нержавіючої сталі – найменш корозійна з усіх типів металевої арматури, знову ж таки, це виправдано тільки в определннних ситуаціях.
6) полімер, армований скловолокном. Вода не викликає корозію цієї арматури, але вартість занадто висока.

Армована сітка
Арматурна сітка-ідеальний замінник арматури для деяких видів робіт. Для цього потрібно – в порівнянні з арматурою-дуже мало стяжок; відстань заздалегідь визначено і доступно в різних розмірах.
Армуючу сітку можна використовувати для терас і веранд; під’їзних шляхів; тенісних і баскетбольних майданчиків; а також для домашніх підлог, включаючи Гаражі і декоративні внутрішні підлоги.

Легка армована сітка часто поставляється в згорнутому вигляді для полегшення транспортування і розміщення. Армована сітка більшого діаметру випускається у великих аркушах.

Армування волокном
Добавки, що використовуються для доповнення цементу-пісок, або фібра-це полімерний продукт, який використовується для запобігання тріщин і усадки в бетоні при його затвердінні. Однак вироби для армування волокном не сприяють підвищенню міцності бетону на розтяг і вигин. Фактично, можна стверджувати, що гладкі, не стерті волокна насправді знижують міцність бетону на розрив.
Але армування волокном дійсно підвищує гнучкість бетону, особливо взимку, коли він замерзає і відтає.

Домішка
Сенс добавок полягає в тому, щоб зменшити кількість води, необхідну для того, щоб бетон став працездатним. Чим більше води, тим більше працездатний свіжий бетон. Однак чим більше в свіжому бетоні води, тим більш пористим він буде після застигання. Пористий затверділий бетон має низьку міцність на стиск і на розтягнення.

В якості добавок можна використовувати хлорид натрію і кальцію, поташ і безліч інших продуктів. Однак важливо розуміти, що перенасичення бетону домішками може фактично змінити міцність бетону на стиск і розтягнення. Якщо у вас є які-небудь питання про наші послуги по бетону – звертайтеся до нас в ТОВ Планета РС.